Kalendarz

Maj 2024
Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Statystyki serwisu

190399
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkich wizyt
3
165
398
188956
6543
7858
190399

Stowarzyszenie ZANIM POWSTANIE LOTNISKO – CPK jest organizacją pozarządową ukierunkowaną głównie na działania na rzecz ochrony interesów mieszkańców z terenów objętych planowaną inwestycją pod nazwą Centralny Port Komunikacyjny wraz z infrastrukturą mu towarzyszącą.Powstało spontanicznie, pod wpływem impulsu, gdy zorientowaliśmy się jak wieloma kanałami do jak wielu z nas jak wiele sprzecznych ze sobą informacji na ten temat trafia. A są to przecież decyzje, które mogą zaważyć na naszym przyszłym życiu. Nie możemy tego zignorować!

Przyjmujemy na siebie obowiązek reprezentacji interesów wszystkich osób, na życie których w jakikolwiek sposób wpłynie decyzja o lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego właśnie w naszej gminie. Przyjmujemy na siebie obowiązek patrzenia na ręce decydentom, którzy będą chcieli zarządzić naszą przyszłością kierując się przede wszystkim własnymi korzyściami. Przyjmujemy na siebie obowiązek głośnego wyrażania sprzeciwu, protestowania i nagłaśniania każdej, nawet najdrobniejszej próby omijania bądź naginania prawa, jak również prób nie respektowania prawa tych słabszych – zwykłych mieszkańców nie mających w pojedynkę szans w zderzeniu z potężną machiną urzędniczą.

Zobowiązujemy się do bycia pasem transmisyjnym pomiędzy społecznością lokalną, a całym światem urzędniczym. I to pasem transmisyjnym w obie strony. Z jednej, jako głośno wyrażająca opinie miejscowych obywateli organizacja pozarządowa dbająca o uwzględnianie ich postulatów w zabezpieczaniu  warunków codziennego życia. Ale również i z drugiej – przekazująca natychmiast do Was wszelkie informacje o zamierzeniach władz, jakie uda nam się z najróżniejszych źródeł pozyskać. Bo wiedza to połowa sukcesu.

Działalność swoją rozpoczynamy od zgłoszenia się do pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego jako przedstawiciel reprezentujący interesy mieszkańców z terenów objętych inwestycją. Będziemy na bieżąco monitorować poszczególne etapy projektowe i decyzyjne, pytać, zgłaszać swoje uwagi i postulaty, żądać wyjaśnień, protestować, reagować i po prostu się kłócić – bo nasze doświadczenie życiowe z góry podpowiada nam wystąpienie po obu stronach znacznego konfliktu interesów. Wszystkie materiały na ten temat znajdziecie w zakładce „KORESPONDENCJA Z PEŁNOMOCNIKIEM RZĄDU”.

W zakładce „DOKUMENTACJA I PROJEKTY” przedstawiać będziemy pojawiające się w różnych miejscach idee, projekty, zamierzenia i koncepcje dotyczące budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego do których uda nam się dotrzeć, choćby były to pomysły na daną chwilę mało realne, nieprawdopodobne, niemożliwe czy wręcz głupie. Ale z powodu, że w ogóle powstały, mogą być dla nas groźne. Wybór ich będzie absolutnie subiektywny i po części również przypadkowy. Jeżeli uzyskacie informację o takim projekcie szybciej niż my, proszę o informację na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ponieważ zakładamy nieunikniony konflikt interesów obu stron, przygotowaliśmy zakładkę „WZORY PISM DO WYKORZYSTANIA”. Zamieszczane tam będą sukcesywnie wszystkie potrzebne Wam druki, formularze, kwestionariusze i wzory pism potrzebne ewentualnie w załatwianiu codziennych spraw. Zapewniliśmy sobie pomoc prawników i mamy nadzieję reagować z wyprzedzeniem na wszystkie możliwe potrzeby, ale gdyby u kogoś ta potrzeba wyprzedziła naszą czujność - również prosimy o kontakt. Z przyjemnością pomożemy.

Wszelkie dane kontaktowe do Stowarzyszenia znajdują się na stronie. Zachęcamy do korzystania z nich. Namawiamy również do regularnego odwiedzania naszej strony oraz do zapisania się na newslettera. Ze swej strony, dzięki przychylności Wójta, w sprawach nagłych będziemy wysyłać informacje poprzez „Gminnego SMSa”.

Liczymy na poparcie naszej inicjatywy i współpracę.

Nasze nowości!

W dniu 24 lipca 2019 r. o godzinie 19.00 w OSP Kaski odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia podsumowujące ostatni rok działalności.


Zamieściliśmy na stronie tekst projektu SPEC-USTAWY.


Start strony www.zpl-cpk.plZAPRASZAMY DO SERWISU:

 

http://www.gmina-baranow.pl/

logo_footer