Kalendarz

Czerwiec 2023
Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Statystyki serwisu

157878
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W minionym tygodniu
W tym miesiącu
W minionym miesiącu
Wszystkich wizyt
58
26
420
157217
227
2970
157878

Stowarzyszenie ZANIM POWSTANIE LOTNISKO – CPK jest organizacją pozarządową ukierunkowaną głównie na działania na rzecz ochrony interesów mieszkańców z terenów objętych planowaną inwestycją pod nazwą Centralny Port Komunikacyjny wraz z infrastrukturą mu towarzyszącą.Powstało spontanicznie, pod wpływem impulsu, gdy zorientowaliśmy się jak wieloma kanałami do jak wielu z nas jak wiele sprzecznych ze sobą informacji na ten temat trafia. A są to przecież decyzje, które mogą zaważyć na naszym przyszłym życiu. Nie możemy tego zignorować!

Przyjmujemy na siebie obowiązek reprezentacji interesów wszystkich osób, na życie których w jakikolwiek sposób wpłynie decyzja o lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego właśnie w naszej gminie. Przyjmujemy na siebie obowiązek patrzenia na ręce decydentom, którzy będą chcieli zarządzić naszą przyszłością kierując się przede wszystkim własnymi korzyściami. Przyjmujemy na siebie obowiązek głośnego wyrażania sprzeciwu, protestowania i nagłaśniania każdej, nawet najdrobniejszej próby omijania bądź naginania prawa, jak również prób nie respektowania prawa tych słabszych – zwykłych mieszkańców nie mających w pojedynkę szans w zderzeniu z potężną machiną urzędniczą.

Zobowiązujemy się do bycia pasem transmisyjnym pomiędzy społecznością lokalną, a całym światem urzędniczym. I to pasem transmisyjnym w obie strony. Z jednej, jako głośno wyrażająca opinie miejscowych obywateli organizacja pozarządowa dbająca o uwzględnianie ich postulatów w zabezpieczaniu  warunków codziennego życia. Ale również i z drugiej – przekazująca natychmiast do Was wszelkie informacje o zamierzeniach władz, jakie uda nam się z najróżniejszych źródeł pozyskać. Bo wiedza to połowa sukcesu.

Działalność swoją rozpoczynamy od zgłoszenia się do pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego jako przedstawiciel reprezentujący interesy mieszkańców z terenów objętych inwestycją. Będziemy na bieżąco monitorować poszczególne etapy projektowe i decyzyjne, pytać, zgłaszać swoje uwagi i postulaty, żądać wyjaśnień, protestować, reagować i po prostu się kłócić – bo nasze doświadczenie życiowe z góry podpowiada nam wystąpienie po obu stronach znacznego konfliktu interesów. Wszystkie materiały na ten temat znajdziecie w zakładce „KORESPONDENCJA Z PEŁNOMOCNIKIEM RZĄDU”.

W zakładce „DOKUMENTACJA I PROJEKTY” przedstawiać będziemy pojawiające się w różnych miejscach idee, projekty, zamierzenia i koncepcje dotyczące budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego do których uda nam się dotrzeć, choćby były to pomysły na daną chwilę mało realne, nieprawdopodobne, niemożliwe czy wręcz głupie. Ale z powodu, że w ogóle powstały, mogą być dla nas groźne. Wybór ich będzie absolutnie subiektywny i po części również przypadkowy. Jeżeli uzyskacie informację o takim projekcie szybciej niż my, proszę o informację na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponieważ zakładamy nieunikniony konflikt interesów obu stron, przygotowaliśmy zakładkę „WZORY PISM DO WYKORZYSTANIA”. Zamieszczane tam będą sukcesywnie wszystkie potrzebne Wam druki, formularze, kwestionariusze i wzory pism potrzebne ewentualnie w załatwianiu codziennych spraw. Zapewniliśmy sobie pomoc prawników i mamy nadzieję reagować z wyprzedzeniem na wszystkie możliwe potrzeby, ale gdyby u kogoś ta potrzeba wyprzedziła naszą czujność - również prosimy o kontakt. Z przyjemnością pomożemy.

Wszelkie dane kontaktowe do Stowarzyszenia znajdują się na stronie. Zachęcamy do korzystania z nich. Namawiamy również do regularnego odwiedzania naszej strony oraz do zapisania się na newslettera. Ze swej strony, dzięki przychylności Wójta, w sprawach nagłych będziemy wysyłać informacje poprzez „Gminnego SMSa”.

Liczymy na poparcie naszej inicjatywy i współpracę.

Nasze nowości!

W dniu 24 lipca 2019 r. o godzinie 19.00 w OSP Kaski odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia podsumowujące ostatni rok działalności.


Zamieściliśmy na stronie tekst projektu SPEC-USTAWY.


Start strony www.zpl-cpk.plZAPRASZAMY DO SERWISU:

 

http://www.gmina-baranow.pl/

logo_footer